Ať je Praha 3 zase místem, kde se dobře žije

Naše městská část Praha 3 by se měla opět stát vyhledávanou zónou pro svoje typická zákoutí tak, jak tomu bylo ...

Naše městská část Praha 3 by se měla opět stát vyhledávanou zónou pro svoje typická zákoutí tak, jak tomu bylo za první republiky, kde byly vedle sebe bohémské hospůdky a kavárničky. To úzce souvisí s podporou místních firem a živnostníků.

Developeři musejí zohlednit
potřeby místních

Je potřeba zajistit atraktivní a přitažlivé možnosti a prostředí, které zvýší kvalitu života obyvatel naší městské části, např. i tím, že dohlédneme na developerské projekty, které se připravují na žižkovském nákladovém nádraží. Nedovolíme velkým developerům, aby stavěli pouze pro svoje vlastní zájmy. Vždy to musí být v souladu s potřebami nás, obyvatel Prahy 3, a s ohledem na charakter místního prostředí. Nepotřebujeme další panelové domy bez fungující iinfrastruktury a relaxačních zón.

Projekt tzv. sousedské
výpomoci pro seniory

Místní obyvatelé seniorských domů by se mohli zapojit do projektu tzv. sousedské výpomoci. Je spousta šikovných a ještě svěžích důchodců, kteří se chtějí a mohou aktivně podílet na rozvoji naší „Trojky“. Třeba tím, že pomohou s hlídáním dětí na veřejných dětských hřištích. Vytvoříme statut tzv. náhradní babičky a náhradního dědečka. Využijme jejich životních zkušeností a propojme je i v dalších oblastech, tak aby to bylo přínosné pro všechny zúčastněné.

Marcela Novotná

10. 2. 2019